O Przedszkolu

Przedszkole „ Tańczące Nutki” to miejsce, które wprowadza Dzieci w świat uśmiechu i radości, a domowa i pełna ciepła atmosfera sprawia, że zarówno nasi Wychowankowie jak i ich Rodzice mogą poczuć się bezpiecznie

Przedszkole zostało stworzone aby rozwijać twórcze myślenie dzieci. Pragniemy, aby mali ludzie nie bali się myśleć i działać twórczo. Oczywiście, zawsze podchodzimy indywidualnie do potrzeb Dzieci i zwracamy szczególna uwagę na prawidłowy rozwój emocjonalny i społeczny swoich podopiecznych. Dzięki życzliwej i doświadczonej Kadrze, wychowankowie każdego dnia z chęcią wracają do Przedszkola.
Nasi nauczyciele, to osoby wysoko wykwalifikowane, kreatywne, empatyczne, pełne zapału do pracy, a swoje kompetencje łączą z pasją. Każdy jest inny i na swój sposób wyjątkowy. Te różnice pozwalają, aby każde z naszych Dzieci czerpało od wychowawców to, co najbardziej jest mu potrzebne. Dodatkowym atutem naszego Przedszkola jest możliwość wykorzystywania na każdym kroku wysokiej jakości pomocy dydaktycznych i materiałów plastycznych, podczas zajęć muzycznych dzieci będą rozwijać swoje ukryte talenty jak również w świat piękna, estetyki, dzieci po zajęciach muzycznych są bardziej otwarte, komunikatywne, pewne siebie, pomysłowe, twórcze, .Zajęcia zostaną poprowadzone na podstawie programu autorskiego Żanety Dudek

Zajęcia podstawowe prowadzone są tak, aby zrealizować ministerialne programy nauczania i przygotować dzieci do udanego wejścia w etap edukacji wczesnoszkolnej, ale korzystamy również z programów autorskich tworzonych przez naszych nauczycieli, takich jak:
• „Zdrowym i bezpiecznym być” – program promuje zdrowy i bezpieczny styl życia dziecka oraz uczy odpowiedniego zachowanie się w różnych sytuacjach
• „Muzyka dla smyka” – program ma na celu dostarczenie dziecku radości płynącej z kontaktu z muzyką oraz kształtowanie potrzeby obcowania z muzyką i różnymi jej formami
• „Mała akademia dobrych manier” – cykl zajęć dotyczący zasad savoir-vivre’u realizowane przy pomocy ćwiczeń praktycznych, zabaw, zagadek, historyjek, zadań indywidualnych i grupowych. Dzięki tym zajęciom dzieci będą umiały: kulturalnie zachować się podczas kontaktów z rówieśnikami i dorosłymi, zachować się stosownie do sytuacji, zachować się w miejscach publicznych takich jak kino, teatr itp., nakryć do stołu, czuć się swobodnie i pewnie w sytuacjach trudnych.
• „Odkrywamy świat” – cykl zajęć edukacyjnych przybliżających dzieciom kulturę, sztukę, muzykę, kuchnię oraz różne ciekawostki danego kraju. W czasie zajęć dzieci poprzez zabawę wzbogacają swoją wiedzę o otaczającym świecie.
Każde dziecko jest zdolne, trzeba tylko pomoc aby ukryte cechy i wartości zostały odkryte i w przyszłości zaowocowały z taką dewizą dyrektor Przedszkola zaprasza do zapoznawania się z ofertą placówki .
Dyrektor z miłą chęcią odpowie na każde pytanie