883 872 649

marcin.hnatow@gmail.com

Spotkanie z Górnikiem

02122016

2 grudnia gościliśmy w Przedszkolu  przedstawiciela zawodu górniczego. Już po raz trzeci naszych przedszkolaków odwiedził  Pan Tomasz Matura  który przyszedł do nas jako przedstawiciel „Górniczej Braci”. Wizytę naszego gościa poprzedziliśmy zapoznaniem się z opowiadaniem pt : „Rozgniewany węgielek”. Zwróciliśmy szczególną uwagę na znaczenie węgla oraz gazu w życiu codziennym. Górnik przybył w pełnym galowym umundurowaniu. Przedszkolaki miały okazję przyjrzeć się z bliska czapce górniczej. Górnik wytłumaczył dzieciom z jakich dóbr możemy korzystać dzięki wydobyciu węgla oraz gazu.  Mieliśmy możliwość oglądnięcia   ilustracji przedstawiających prace  w tym zwodzie oraz   jakie znaczenie mają kolory pióropusza na czapce i kto je nosi. Pan Tomasz przybliżył nam wizerunek patronki górników- Świętej Barbary. Nasz gość nawiązał świetny kontakt z przedszkolakami, chętnie odpowiadał na ich bardzo wnikliwe pytania. Dzieci na pamiątkę otrzymały  czapki górnicze, a za uważne słuchanie cukierki na osłodę. Spotkanie zakończyły podziękowania dla gościa i wspólne pamiątkowe zdjęcie. W ramach podziękowań za jego ciężki trud, przedszkolaki wręczyły górnikowi symboliczny upominek. Bardzo serdecznie chcieliśmy podziękować górnikowi za wizytę w naszym przedszkolu oraz czas poświęcony przedszkolakom. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku znów będziemy mogli wspólnie spotkać się w przedszkolu i na tą wizytę już teraz serdecznie zapraszamy!